IMG_2416.jpeg

Co powiedziały nam ptaki przez 60 lat badań?

– ornitologia w służbie ochrony

środowiska i klimatu

- to projekt przygotowany w celu zwiększenia wiedzy o dobrych praktykach dla ochrony środowiska i klimatu, a także popularyzacji wyników badawczych Akcji Bałtyckiej - programu badawczego monitorującego i analizującego migracje ptaków wędrownych, między innymi na terenie Pomorza Gdańskiego. Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Projekt zakłada zwiększenie wiedzy o dobrych praktykach dla środowiska i klimatu oraz popularyzację wyników trwającego już 60 lat programu badawczego Akcja Bałtycka badającego wędrówki ptaków.

Projekt jest realizowany poprzez wydanie broszury oraz kampanię w sieci internetowej, między innymi:

- posty na fanpage Akcja Bałtycka,

- artykuły popularnonaukowe,

- film popularnonaukowy,

- wykłady.

Ewolucja ptaków[4922].jpg
Emisja[5649].jpg

Artykuły popularnonaukowe: (wkrótce)

Broszura popularnonaukowa "Co powiedziały nam ptaki przez 60 lat badań? - ornitologia w służbie ochrony środowiska i klimatu.

Planowana publikacja: 30 październik 2020

Okładka[4920].jpg

Osoby zaangażowane w projekt

I. Broszura

autorzy tekstu: inż. Marta Starke, mgr Krzysztof Stępniewski, mgr Agata Pinszke, mgr Michał Starke

redakcja: dr inż. Jarosław K. Nowakowski, dr Beata Michno

projekt broszury: mgr Michał Starke

II. Artykuły

redakcja: dr inż. Jarosław K. Nowakowski

III. Posty

autorzy tekstu: dr inż. Jarosław K. Nowakowski, mgr Joanna Woźny, mgr Michał Starke, inż. Marta Starke

redakcja: dr inż. Jarosław K. Nowakowski

11061351_917976304912412_123162429188782
IMG_3113.jpeg

Całkowity koszt projektu to 21.950,00 zł (w tym dotacja WFOŚiGW w Gdańsku w kwocie 20.000,00 zł).

Koordynatorzy projektu:
mgr Michał Starke