Rudzik 2.jpg

15 maja (niedziela) zapraszamy Was na organizowany przez nas już po raz 10 Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. W trakcie obchodów tego ptasiego święta będziecie mogli odwiedzić nasz obóz w Kuźnicy na Helu, zobaczyć jak wygląda praca Terenowej Stacji Obrączkowania Ptaków, wybrać się na wycieczkę na ptaki, wziąć udział w zajęciach dla najmłodszych, a popołudniu w siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego we Władysławowie wysłuchać wykładów o ptakach.

W tym roku ze względu na ograniczoną ilość miejsca wprowadzamy limit osób które będą mogły wejść na teren pikniku w danym momencie. Aby zarezerwować wejście kliknij w link poniżej - będzie również możliwość wejścia na teren pikniku bez "biletu", jednak tylko w przypadku niepełnej liczby osób na terenie wydarzenia.

41549975_2100152316694799_1288816400156065792_o_edited.jpg
crane-5045920_1920.jpg

Od 10.00 do 16.00 będziecie mieli możliwość przyjrzenia się pracy ornitologów podczas obrączkowania ptaków w ramach Programu Badawczego Akcja Bałtycka - znajdzie się również czas na rozmowę z ornitologami oraz spacer z ornitologiem w około terenu na którym prowadzone są badania. Na terenie pikniku, palić będzie się ognisko, przy którym będzie można usiąść i odpocząć (a po przyniesieniu własnego prowiantu, również się posilić). Przygotowaliśmy dla was również ofertę warsztatów i wycieczek na które obowiązują zapisy (w tabeli poniżej lub w trakcie pikniku). Na terenie pikniku znajdować się będzie stoisko Sklepiku z Rudzikiem w którym będziecie mogli kupić pamiątkę i jednocześnie wspomóc działalność naszej Fundacji. A od 16.00 zapraszamy do siedziby Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będziecie mieli możliwość wysłuchania wykładów o ptakach i nie tylko. Zapraszamy!

Brak rezerwacji. Sprawdź później.
Fundacja AB_logo bez tła_duże.png
Logo SBWP_kolor.bmp
nadmorski.png
WFOSiGW-wersja-kolor-100px.png

Organizacja Światowych Dni Ptaków Wędrownych 2022 jest częścią projektu „Ptaki Pomorza – poznaj by chronić (kontynuacja)” realizowanego przez Fundację Akcja Bałtycka dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Współorganizatorem wydarzenia  jest Nadmorski Park Krajobrazowy oraz Stacja Badania Wędrówek Ptaków Uniwersytetu Gdańskiego (patron naukowy).