4(3).png

(8-16 Maja 2021r.)

• Facebook - Biały Krąg
  • Biały Instagram Ikona

Światowy Dzień Ptaków Wędrownych obchodzony jest od 2006 roku. Święto to zostało ustanowione przez Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 2013 roku do światowych obchodów dołączyła Akcja Bałtycka organizując dzień otwarty. W latach 2014-2019 Fundacja Akcja Bałtycka i Nadmorski Park Krajobrazowy organizowały Piknik Naukowy na plaży w Kuźnicy w sąsiedztwie Terenowej Stacji Obrączkowania Ptaków Akcji Bałtyckiej.

W tym roku zespołem Fundacji Akcja Bałtycka i Stacji Badania Wędrówek Ptaków wraz z partnerami przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji, dostosowanych do aktualnej sytuacji na świecie. Światowy Dzień Ptaków Wędrownych 2021 ustanowiony został 8 maja, ale my będziemy świętować aż 9 dni!

8 maja obchody Światowych Dni Ptaków Wędrownych rozpoczniemy transmisją online z obozu Akcji Bałtyckiej w Kuźnicy. W kolejnych dniach będziecie mogli wziąć udział w szeregu warsztatów, webinarów i wykładów online, jak również warsztatów terenowych w naturze  Poszczególne wydarzenia będą skierowane do różnych grup wiekowych, znajdziecie coś dla dorosłych jak i dzieci. Dowiecie wielu ciekawych rzeczy na temat ptaków i ich ochrony, poznacie bliżej ekosystem Bałtyku, dowiecie się gdzie warto się wybrać, aby poznać najciekawsze przyrodniczo miejsca na Pomorzu.

Część wydarzeń będzie miała charakter otwarty, na część będą obowiązywały zapisy rozpoczynające się nie wcześniej niż tydzień przed datą wydarzenia. Niebawem opublikujemy listę i harmonogram poszczególnych wydarzeń i przekażemy Wam więcej szczegółów

Organizacja Światowych Dni Ptaków Wędrownych 2021 jest częścią projektu „Ptaki Pomorza – poznaj by chronić” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Ptaki wodne
Rudzik 2.jpg